Butik otel kavramı Türkiye için çok eskiye dayanmasa da şuan turizm içinde önemli bir yere sahiptir. Butik otellerin turizm sektörü içinde yaygınlaşması konukların tercihlerini de şekillendirmiş, birçok kişi için artık zincir oteller yerine butik otelleri tercih etmek söz konusu olmuştur. Bu yazımızda sizlere seyahatlerinizde yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bazı otelleri anlatmaya çalıştık.

Karadeniz Bölgesi

Karadeniz Bölgesi yoğunlukla temiz havası ve yemyeşil doğası için gezginler tarafından tercih edilmektedir. Bu sebeple buradaki birçok butik otel bölgenin yapı tercihlerini yansıtır şekilde ahşap ağırlıklı ya da yayla evleri şeklindedir.

Hindiba Pansiyon: Bolu Mengen’de bulunan pansiyon doğayla uyumlu, ahşap bungalovlardan oluşmaktadır. Yedigöller Milli Parkı’na yakın olan pansiyon, bu bölgede tatil yapmak isteyen ziyaretçiler tarafından tercih edilebilir.

Kaf Konak: Birçok butik otelin ardında yatan hikaye gibi Kaf Konak da aileden kalan bir konağın restore edilmesi ile otel olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bartın’ın merkezinde bulunan bu konak toplam altı odası ile hizmet vermektedir.

Tanevit Dağ Evi: Karadeniz’in en güzel yaylarından biri olan Pokut Yaylası’nda bulunan Tanevit Dağ Evi misafirlerini klasik Karadeniz yayla mimarisi ile inşa edilmiş binasında ağırlamaktadır. Ulaşım için Pokut Yaylası’na tırmanmayı ve meşakkatli bir yolculuğu gerektirse de 6 odası ile ziyaretçilerine temiz havada konaklama keyfi sunmaktadır.

Ege Bölgesi

Villa Kore: Çeşme merkeze 5 km mesafede olan Ilıca Yıldızburnu’ndaki bu otel 40 sene boyunca mülk sahipleri tarafından kullanılmış, yeni yapılan ek binası da eklenince otel olarak hizmet vermeye başlamıştır. İki binada toplam 28 odası bulunan işletme Çeşme’nin güzel denizinde, dingin bir tatil yapmak isteyen ziyaretçilerin tercihi haline gelmiştir.

Ida Blue: Kaz Dağları’nın eşsiz doğasında, Küçükkuyu’ya bağlı Adatepe Köyü’nde yer alan Ida Blue mülk sahiplerinin taş binayı restore edip turizm sektörüne kazandırması ile hayata geçmiştir. Üç taş ev ve 9 odalı olan otel ziyaretçilerine Kaz Dağları’nın bol oksijenini, otelin birbirinden özel lezzetleri ile huzurlu bir tatil vaat etmektedir.

Marmara Bölgesi

Casa Lavanda: İstanbul’un yanı başındaki doğa harikası Şile’nin Ulupelit Köyü’nde bulunan otel hem dingin bir tatil yapmak isteyip hem de şehirden çok fazla uzaklaşmak istemeyenlerin son zamanlardaki tercihi haline gelmiştir.