Sığacık’ta Bir Yuva; Evo Konukevi

Bu yazımda, sizi, İzmirliler başta olmak üzere, ülkenin dört bir tarafından misafirlerin sıklıkla ziyaret ettiği, Ege kıyılarının en güzel ilçelerinden biri olan Sığacık’a götürmek istiyorum. Burada bulunan eşsiz doğal güzellikleri tadarken, Evo Konukevi’nde konaklayacağız.

Cennetten Bir Parça; Sığacık

Anadolu’nun dört tarafı doğa harikaları ile dolu gerçekten. Güzel ülkemizde hangi yöne gitseniz bambaşka bir kültür, bambaşka bir hayat anlayışı ve büyüleyici bir doğa göze çarpıyor. Ülkede gezi yapmak, her şehirde açılmakta olan konukevleri sayesinde daha önce hiç olmadığı kadar kolay ve ucuz.

Ege bölgemiz incir, zeytin ve nar ağaçları ile süslenmiş bir mücevher gibi. Mavinin ve yeşilin her tonunu bulabilirsiniz Ege’de. Ege bölgesinin başkenti sayılan İzmir de, tüm Ege bölgesi gibi güzellikleri ile baş döndürüyor. Çeşme, Foça, Seferihisar gibi harika plajlara sahip beldeler İzmir’in tatil anlayışına şekil veriyor.

Yazın Çeşme’nin kalabalık ve gürültülü ortamından uzak kalmak isteyenlerin ilk tercihi Seferihisar oluyor. Bu beldede yer alan Sığacık, Seferihisar’ın en çok ziyaret edilen ve sevilen kasabası. Eğer yolunuz bir gün Sığacık’a düşerse Evo Konukevi’nde konaklayabilirsiniz. Fiyatları el yakmayan ve bir konukevinden beklenen tüm konforu ve güzel yemekleri bulabileceğiniz şirin bir mekan.

Sığacık Plajları ve Tarihi Dokusu

Sığacık birbirinden güzel kumsalları ve tarihi dokusu ile her yıl, hem yurt içinden, hem de yurt dışından gelen konukları ağırlıyor. Beldede bulunan en ünlü plajlar arasında Akkum Plajı, Ekmeksiz Plajı ve Akarca Plajı bulunuyor. Bölgede bulunan Teos Marinası, Sığacık Kalesi ve Teos Antik Kenti, tarihi dokuya önem verenlerin mutlaka görmeleri gereken yerler arasında bulunuyor. Özellikle Teos Antik Kenti sütunlarıyla ve tiyatrosu ile bugüne kadar gelmiş en güzel kalıntılar arasında bulunuyor.

Bölgeye bir de kadın konukevi açılması gündemde. Daha önceleri sığınma evi olarak adlandırılan misafirhaneler artık konukevi olacaklar. Ayrıca çalışan iş kadınları için bir de kreş yerine geçecek çocuk konukevlerinin açılması gündemde. Bu sayede, kadınlar hem iş hayatına ayak uydurabilecek hem de çocuk yetiştirme konusunda profesyonel yardım almış olacaklar.