Marmara Guesthouse’ta Türkiye Esintileri

İstanbul’daki küçük ve tatlı Marmara Konukevi, Türk bir aile tarafından işletiliyor. İstanbul açık hava müzesinin kalbinde yer alan konukevi, tarihi Sultanahmet’te bulunuyor. Bu konukevinden rahatlıkla yürüyerek Sultanahmet Camii’ne, Ayasofya’ya ve Topkapı Sarayı’na gidebiliyorsunuz.

Dahil Olan Hizmetler

Peki Marmara Guesthouse’ta kalan misafirlerin ne gibi avantajları oluyor? Öncelikle yöresel Türk kahvaltısı sizleri bekliyor olacak. Ayşe Hanım’ın ev yapımı reçelleri kahvaltı sofrasını süslerken boğaz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Kahvaltıdan sonra sarmaşık kaplı terasta bedava kahvenizi yudumlayıp güzel iklimin tadını çıkarabilirsiniz.

Türkiye temalarıyla düzenlenmiş odalarda güzel anlar yaşayabilirken, kolaylıkla tüm şehri keşfetmeye de başlayabilirsiniz. İstanbul gibi büyük ve kalabalık bir şehirde genellikle ulaşımın zor olması insanları bıktırabilen bir faktördür. Bu sorunun önüne geçmek için harika bir yerde konuşlanmış olan Marmara Guesthouse sayesinde şehrin en gözde yerlerini kolaylıkla yürüyerek dahi ziyaret edebilirsiniz.

Aytekin Ailesi

1994 yılında İstanbul’a göç eden Aytekinler, o zamandan beri antik Sultanahmet kentinde bu işi yapıyor. 2008 yılında ise Saruhan Otel’in açılışını yaptılar. Eğer şehrin güzel bir yerinde bulunan, sessiz, sakin ve temiz bir yer istiyorsanız Aytekin ailesinin işlettiği Marmara Guesthouse’u tavsiye ederiz.

Yabancı misafirlerin kendisini rahat hissedebilmesi için işletme işiyle ilgilenen aile bireyleri arasında akıcı şekilde İngilizce ve Japonca dillerine hakim kişiler de bulunuyor. İstanbul gibi çok sayıda işletmenin bulunduğu büyük şehirlerde düzgün bir yer bulmak her zaman kolay olmayabiliyor. İstediğiniz özellikleri bir defa kafanızda belirlediğiniz zaman, sadece kalacağınız yeri çoğunlukla başka insanların yorumlarına göre seçmek kalıyor. Bu yorucu ve stresli süreçte çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmaması için bu yazıyı hazırladık.

Türkiye’de yaşayan kişiler genellikle İzmir veya Antalya gibi şehirlerimizde tatil yapmayı tercih ediyorlar. Deniz tatili için güzel olan bu yerlerin yanında İstanbul gibi tarihi çok eskilere dayanan bir şehir yaz tatili için göz ardı edilebiliyor. Oysaki kültürümüze de inanılmaz derecede katkısı olan bu şehirde görülecek sayısız yer ve müze var. Bu tür gezilerde büyük şehirlere gelip oraların stresini yaşamak istemesek de, en azından bir defa görülmeyi hak eden bu yerleri göz ardı etmemeliyiz.

Bu yüzden sizleri de Marmara Guesthouse’a bekleriz.