EVİNİZİ ARATMAYAN KONUK EVLERİ

Tatile gitmeye karar verdiğinizde nerede konaklayacağınız kafanızı en çok meşgul eden soru olabilir. Günümüz stresinden uzaklaşmak adına hepimiz artık doğaya yakın olmayı tercih ediyoruz. Yeşili ve maviyi bir arada görmek istiyoruz. Bazılarımız da tarihi ve geleneksel bir tatil yapmayı arzu ediyor. Türkiye’nin bütün coğrafi ve tarihi güzelliklerinden yararlanabileceğimiz verimli tatiller arıyor olabiliriz. Hem merkezi konumda olup, hem de huzuru ve sessizliği barındırsın diyebiliriz. İşte tam bu noktada, nerede kalacağınıza karar vermeden önce bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Türkiye’nin neresine giderseniz gidin, size evinizdeki sıcaklığı, huzuru ve konforu aratmayacak; size yuva olacak birçok konuk evi bulma şansınız var. Bunlardan birkaçına hemen bir göz atalım, ne dersiniz?

FARALYA YÖRÜK EVİ: (MUĞLA/FETHİYE)

Sakinlik isteyen misafirlerine, bu isteklerini sınırsızca sunan Faralya Yörük Evi daireleri, Andes Dağları manzarasıyla bütünleşerek sizi doğayla baş başa bırakır. 6 odalı bu misafirhanede ek olarak talep edebileceğiniz hava alanı transferi, çamaşır yıkama gibi hizmetleri mevcut. Kahvaltısını denemeden gitmeyin derim.

MİSANLI PANSİYON: (BALIKESİR/EDREMİT)

Geleneksellikten kopmamak isteyenler için Misanli Pansiyon yerinde bir karar. Çünkü pansiyon, geleneksel bir dekorasyona sahip. 150 yılık taş köy evinin restore edilmesiyle oluşan bu pansiyon, şömine içeriyor. Dağ evi konsepti sevenler kaçırmasın.

DONGYANG OTEL:  (İSTANBUL/SULTANAHMET)

Eğer İstanbul’a geldiyseniz ve bütün tarihini görüp yaşamak istiyorsanız, Dongyang Otel’de, şehrin kalbinde kalabilirsiniz. İstanbul’un göbeğinde tarihi hissedeceğiniz, yürüyerek turist gezisi yapabileceğiniz bir konumda olması, Dongyang Oteli tercih edilebilir kılıyor.

ANTİK RIDVAN OTEL: (İZMİR/ÇEŞME)

Çeşme’ye geldiniz, hem evimdeki konforu yaşayıp, hem de deniz keyfinin tadını çıkarayım diyorsanız, Antik Rıdvan Otel’e hoş geldiniz. Çeşme merkeze de yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunan bu otelde, yöresel yemekleri deneyimleyebileceğiniz bir restoran da mevcut. Burada kesinlikle rahat edeceksiniz.

OTEL GÖREME: (DENİZLİ/PAMUKKALE)

Pamukkale ziyaretinizde, konforlu ve sıcak ortamıyla gönül rahatlığıyla konuk olabileceğiniz Otel Göreme, Pamukkale şehir merkezine yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesindedir. Traverter Sokak ile 5 dakika yürüme mesafesi olan otel, kesinlikle konumu ve konforu açısından tercih edeceğiniz bir konaklama yeridir.