Bu Konukevlerinde Tazelenin

Doğal yaşama olan rağbetin artmasıyla beraber ortaya çıkan konukevleri sizlere ev tadında bir tatil sunuyor. Konukevleri şehrin karmaşasından ve gürültüsünden kaçıp kendinizi tazeleyebileceğiniz en ideal yerler. Bazıları bu amaçla yapılırken bazıları eski çiftlik veya konak gibi yapıların tekrar düzenlenmesi sonucu hizmete açılmış. Her ne şekilde olursa olsun konukevleri yöresel tatları deneyebileceğiniz, doğal ve organik ortamı içerisinde hem zihninizi hem de vücudunuzu dinlendirebileceğiniz, bununla beraber yöre insanı ile tanışıp sıcak sohbetler yapabileceğiniz yerler. Bunlardan bazılarını sizler için araştırdık.

Ionia Konukevi

Aydın/Germencik’te bulunan Ionia Konukevi, bahçesinde bulunan zeytin ve incir ağaçları ile ferah bir ortam sunuyor. Doğal ahşaptan yapılmış mobilyaları ile köy ortamı arayanlar için doğru bir adres. Açık havuzu ve mükemmel bir terası olan tesis nispeten Kuşadası’na yakın bir konuma sahip.

Yeni Bademli Konukevi

Denize yürüme mesafesinde, sakin, kafa dinleyebileceğiniz bir ortam sunan bu konukevi Gökçeada’da yer almaktadır. Tertemiz bir havada kuş sesleriyle uyanıp oldukça zengin bir kahvaltı yaptıktan sonra adayı turlayabilirsiniz. Ayrıca tesiste çocuklarınızı bırakabileceğiniz bir çocuk kulübü ve tesise ait araç kiralama hizmeti de bulunmaktadır.

Çeşme Marina Konukevi

Türkiye’nin sayılı tatil beldelerinden olan Çeşme’de yer alan Çeşme Marina Konukevi denize nazır kendi havuzunda eşsiz bir keyif sunuyor. Oda kahvaltı konseptinde hizmet veren tesisin kendi otoparkı mevcut. Burada konaklayıp başta 450 m. mesafede olan Çeşme Kalesi olmak üzere diğer tarihi ve turistik yerleri gezebilirsiniz.

Kuray Konukevi

Düzce merkezde bulunan konukevi verdiği standart hizmetlere ilave olarak doğa yürüyüşleri düzenliyor ve sizi oksijene doyuruyor. Bununla beraber konukevi çevresinde bisikletinizi alıp dolaşabileceğiniz güzel yerler de mevcut. Ayrıca fotoğrafçılar için de eşsiz fırsatlar sunan bölge günün her saatinde güzel manzaralar yakalayabileceğiniz güzide mekanlardan.

Son Vapur Kuleli Konukevi

Denize sıfır konumu ile her yerde bulamayacağınız bir imkan sağlayan bu güzel konukevi Balıkesir/Cunda’da bulunuyor. Benzersiz bahçesinde yöresel köy kahvaltısı keyfi yaşayabileceğiniz bir yer. Taksiyarhis Anıt Müzesi ve Cennet Tepesi civarda bulunan tarihi ve turistik yerlerden. Ayrıca tesise ait bir çocuk kulübü mevcut olup ücretli olarak hizmet sağlamakta.