2019 Yaz Sezonunda Küçük Oteller

Bütün yıl çalışan çocuklu aileler için “her şey dahil” kampanyalı büyük otellere gitmek daha ekonomik ve daha avantajlı gibi gözüküyor. Aile bireylerinin her birinin farklı ilgi alanları olduğunu göz önünde bulunduracak olursak bu tez çok da yanlış sayılmaz. Fakat Türkiye’deki çocuklu ailelerin ve tatil yapmayı seven insanların önemli bir kısmı, son yıllarda zincir halinde şubeleri olan büyük otelleri değil, butik servisler veren küçük otelleri tercih etmeye başladı. Büyük otellerin uçsuz bucaksız salonlarında ve bahçelerinde aile bireylerinin birbirinden oldukça uzaklaştığı göz önünde bulundurulursa, Türkiye’deki çocuklu ailelerin neden küçük otelleri seçtiği daha kolay anlaşılabilir. Özellikle 2019 yaz sezonunda turizm sektöründe yeniden atak yapmaya hazırlanan Türkiye’de, küçük otellerin dini ve resmi bayramlar süresince doluluk oranı neredeyse yüzde yetmişlere yaklaştı. 2019 yaz sezonunda butik otellerin tercih edilmesinin sebeplerini sizler için derledik.

2019 Yaz Sezonunda Küçük Otel Sahiplerinin Yüzü Bir Kez Daha Gülecek

Türkiye’deki çocuklu ailelerin bir kısmı inanılmaz olanaklar sunan büyük otel zincirlerini tercih ederken, önemli bir kısmı da özellikle son yıllarda butik otelleri seçmeye başladı. 2019 yaz sezonunda çocuklu aileler, aile büyükleriyle beraber butik otellere gidecek. Peki neden?

Butik oteller daha yöresel:

Ailecek yapılan tatil, aslında bütün aile bireylerinin beraber bir aktivite yapma zamanıdır. Yılın geri kalan kısmında ebeveynler çalışırken çocuklar okula gider. Maalesef beraber vakit geçirmek için çok fazla zaman yaratılamaz. Butik otellerde yapılan konaklama sırasında, çocuklu aileler konakladıkları yöreye dair ilginç bilgiler öğrenirler. Butik otel sahipleri, misafirlerini müşteri gibi görmez, daha çok yeni tanıştıkları ve ileride dost olacakları bir aile gözüyle bakarlar.

Butik oteller daha doğal:

Küçük otellerde misafirlere sunulan ikramlar, genellikle otel sahipleri, akrabaları veya yakın çevresi tarafından üretilir. Doğal reçeller, doğal peynirler, doğal yoğurtlar, bahçedeki ağaçlardan koparılan meyveler butik oteller tarafından sunulan doğal ürünlere örnek olarak verilebilir.

Butik otellerdeki fiyat avantajı:

Küçük otel sahipleri, genellikle yöredeki tur acentalarını ve restoranları tanır. Bu sebeple eğer küçük bir otelde kalırsanız, katılacağınız turlarda ek indirim alabilir, fiyat avantajını yakalabilirsiniz. Ayrıca butik oteller birden fazla çocuk için ekstra ücret almaz, genellikle ücretsiz yatak ekler.